Drukuj

 Do końca 2021 roku firma Kormost wykona dla Bydgoszczy, na zlecenie Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, roboty awaryjno-utrzymaniowe i remontowe na obiektach mostowych i inżynierskich na terenie miasta.

W terminie do 31 grudnia 2021 roku zostaną przeprowadzone między innymi następujące prace:

* sprawdzenie stanu technicznego przez wykonanie przeglądów podstawowych, rozszerzonych i specjalnych;
* wykonanie napraw i/lub wymian elementów uszkodzonych, skorodowanych czy brakujących;
* renowacje oraz oczyszczenie obiektów tj. mostów, wiaduktów, kładek, przepustów, tuneli oraz konstrukcji oporowych.

Dotychczas wykonaliśmy renowacje powłok antykorozyjnych powierzchni stalowych m. in. balustrad na ul. Konduktorskiej oraz przyczółków i podpór betonowych mostów i wiaduktów, impregnacje kładek drewnianych w Opławcu, Łęgnowie oraz kładek „Esperanto” i nad Kanałem Bydgoskim. Wyczyściliśmy odwodnienia, dylatacje i wpusty obiektów, naprawiliśmy nawierzchnie bitumiczne na drogach (tam, gdzie było to konieczne) i lokalne naprawy nawierzchni na ścieżkach pieszo-rowerowych. Wymieniliśmy też skorodowane części stalowych konstrukcji oraz zabezpieczyliśmy przecieki przy belce stropowej konstrukcji ronda Jagiellonów.

Obecnie trwają prace przy budowie przepustu przy ul. Spadzistej oraz renowacji powłoki antykorozyjnej balustrad na moście Królowej Jadwigi.    
 
Wszystkie wymienione prace wykonane przez pracowników Kormostu mają poprawić warunki korzystania z nich oraz bezpieczeństwo, a także estetykę przepraw, z których korzystamy na co dzień.